• Přihlásit se

• BZO 2014 – galerie, výsledky

Bajk Zěřinec Oupn 2014

.

Bez nadsázky se dá říct, že letošní ročník BZO byl zatím neúspěšnější. Nejenže zaznamenal rekordní počet závodníků, ale také masivní účast v kategorii ženy a přitáhl spoustu nových tváří. Po několika chladných a propršených dnech se konečně udělalo hezky a závodníci si mohli naplno vychutnat tento malebný závod.

V sedmi kategoriích odstartovalo celkem třicet tři sportovců, z toho čtyři ženy. Stejně jako loni si nejlépe vedl a časem 2:09:30 závod vyhrál Petr Sůsa. Na stříbrné pozici dojel jeho kolega Luděk Hovorka a bronzovou příčku vybojoval Martin Řípa. Nejrychlejší ženou závodu byla časem 2:47:29 Renata Grinová, následována Monikou Petrů a Michaelou Lochovou. Své atletické kvality konečně prokázal i devatenáctiletý Jiří Moulík, který dojel na celkovém čtvrtém místě a kterému bohužel v minulém ročníku nepřálo štěstí a kvůli defektu závod nedokončil.

Nejmladším účastníkem závodu byla teprve dvanáctiletá Eva Sůsová, která závod úspěšně dokončila v čase 4:04:29. Nadlidské odhodlání a bojovného ducha ukázal teprve třináctiletý borec Dan Balane, kterému na osmém kilometru upadlo sedlo, a přesto závod nevzdal a většinu náročné trati dojel vstoje. Nejstarším závodníkem byl v kategorii nad šedesát let opět Miroslav Hrstka.

Organizátoři děkují všem zúčastněným a jsou rádi, že i nově příchozí byli ze závodu nadšeni a pochvalně se vyjadřovali o značení tratě a celkovém zabezpečení.